DĚTSKÝ DEN S ŘÍMANY! 25. června 2022!

15. 06. 2022

DĚTSKÝ DEN S ŘÍMANY! 25. června 2022!

Již příští sobotu se v archeologickém návštěvnickém centru Mušov - Brána do Římské říše koná zábavný DĚTSKÝ DEN s ŘÍMANY a VIDA! science centrum, v rámci nějž projdou naši malí legionáři výcvikem, nahlédnou pod pokličku antickým technologiím, ale také si na vlastní kůži vyzkoušejí moderní pokusy. 

Společně se zkušenými lektory z VIDA! science centrum prozkoumají kouzlo aquaduktů a mostů, které hrály zásadní roli i v Římské říši. Zjistí, jak se liší stabilita různých typů mostů a kde jsou jejich nejslabší místa. Pokusí se postavit obloukový a Leonardův most a na závěr můžou rozluštit několik hlavolamů a rébusů.

Občerstvení inspirované starověkou ŘÍMSKOU KUCHYNÍ zajišťuje i nyní skvělý tým Jana Radiměřská medovina Včelka.

Prvních 200 dětí obdrží ke vstupence VOLNÝ VSTUP do VIDA! science centrum! Každý malý legionář získá po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích ODMĚNU. 

Najdete nás naproti vstupu do Aqualandu Moravia u Pasohlávek, kde můžete zdarma zaparkovat (stačí přinést na naši recepci parkovací lístek) nebo se sem dopravit pravidelnou linkou veřejné dopravy, zastávka je asi 150 m od nás!

Staň se na den římským legionářem i TY a zažij neopakovatelné.

Akademie věd České republiky

Archeologický ústav AV ČR Brno, v.v.i.

VIDA! science centrum

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky

Obec Pasohlávky - oficiální stránka

Jana Radiměřská medovina Včelka

Jižní Morava

#exercitusjunior #detskyden #archeologie #archaeology #jiznimorava #pasohlavky #musov #ilovejiznimorava #palava #vidasciece #festivalmuzejnichnoci2022 #mikulovsko