Pro návštěvníky » Kam v okolí

Kam v okolí

Jižní Morava a oblast v okolí Pálavy nabízí mnoho zajímavých míst s bohatou nabídkou historických a přírodních atraktivit. Kromě kulturních zážitků je zde též mnoho příležitostí pro aktivní prožití volného času, pěší či cykloturistiku, nebo pro poznání malebných vinařských obcí. Návštěvnické centrum Mušov – Brána do Římské říše nemusí být jedinou vaší zastávkou v této oblasti. V následujícím přehledu máme pro Vás pár tipů a odkazů, kam v okolí.

Přímo u archeologické lokality se nachází komplex Aqualand Moravia, známý největším počtem zastřešených vodních atrakcí v České republice a rozsáhlým wellness areálem inspirovaným římskými lázněmi. Voda, kterou aquapark odebírá, pochází z geotermálního vrtu hlubokého 1,5 km s léčivou sirnou vodou o teplotě 46°C.

V bezprostřední blízkosti stojí Hotel Termal Mušov, který také odebírá termální vodu do svého bazénu pro hosty, i neubytované. Součástí hotelu jsou kromě pokojů, apartmánů a freedomků také konferenční prostory. Restaurace hotelu nabízí gastronomické zážitky jídel z místních sezonních surovin.

Po silnici směrem na Pasohlávky se kolem břehu nádrže Nové Mlýny rozprostírá Autokemp Merkur, který kromě kempování nabízí i kulturní a zábavní program, restaurace, možnosti sportovního vyžití, nebo koupání na travnato-písečných plážích ve dvou lagunách.

Před vstupem do kempu se nachází Circus Mušov, velkokapacitní stan určený pro disco, ale také občasné kulturní akce.

Pokud se přesunete přes vodní nádrže na jihovýchod, dostanete se do Pavlova, kde můžete navštívit novou, moderně pojatou terénní expozici Archeopark Pavlov. Můžete se zde projít kolem odkryté části skládek mamutích kostí, ponechané po archeologickém výzkumu přímo na jejím původním místě. Expozice, začleněná do moderně pojaté architektury, představuje zájemcům osídlení našeho regionu v době před 25–30 tisíci lety, zajímavou a bohatou materiální kulturu lovců-sběračů, včetně četných příkladů vyspělého umění, rituálů a pohřebního ritu.

Poté se můžete vydat přes Pavlovské vrchy, které se chlubí krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou s bílými vápencovými skalami, v létě rozkvetlou stepí, vinohrady a teplomilnými doubravami. Kromě přírody můžete obdivovat zříceniny hradu Děvičky či Sirotčí hrádek.

Pokud cestou nezabloudíte do vinného sklepa, dostanete se až do překrásného historického města Mikulov, který Vám nabídne nepřeberné množství kulturních, zábavních či gastronomických možností. Například zde můžete navštívit jeho dominantu, barokní zámek s celou řadou zajímavých expozic, mimo jiné i archeologickou expoziciŘímané a Germáni v kraji pod Pálavou“.

Ze sídla Dietrichsteinů se už lehce dostanete do Lednicko-valtického areálu, někdejšího sídla Liechtensteinů, zapsaného do Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Hledáte-li další tipy na výlety a akce, využijte službu Kudy z nudy:

Kudyznudy.cz - tipy na výlet