Pro návštěvníky » Služby

Služby

Pro cyklisty

Navštěvnické centrum Mušov – Brána do Římské říše leží přímo na mezinárodní cyklostezce Brno-Vídeň. Pokud k nám přijíždíte na kole, můžete využít stojanů (v omezeném počtu), které jsou umístěny u vchodu do Návštěvnického centra. Stěny budovy neslouží k opírání kol. Zámky na kola či jejich hlídání neposkytujeme.

Parkoviště

Návštěvníci jsou oprávněni zdarma využívat parkovací stání na parkovišti nedalekého Aqualandu Moravia (především horní, k nám nejbližší parkovací plochu). Parkovací lístek je nutné brát sebou a při zakoupení vstupenky do Návštěvnického centra jim bude odblokován. V hlavní sezóně je však nutné počítat s vysokým počtem návštěvníků Aqualandu, kdy nelze garantovat pro všechny naše návštěvníky dostatečný počet parkovacích míst. V případě příjezdu skupiny s autobusem se předem spojte s našimi pracovníky, aby bylo pro Vás stání na parkovišti zabezpečeno. Zde naleznete mapu Návštěvníckého centra.

Prodej upomínkových předmětů

Na pokladně Návštěvnického centra máte možnost zakoupit upomínkové předměty s tematikou římské a germánské archeologie, a také odborné a popularizační publikace. Náš sortiment se postupně rozšiřuje.

Fotografování

V interiéru Návštěvnického centra je umožněno fotografovat pouze po předchozím výslovném souhlasu obsluhujícího personálu. V interiéru Návštěvnického centra je zakázáno fotografování, filmování a pořizování jiné dokumentace za užití blesku, stativu, selfie tyče nebo jakýchkoliv jiných osvětlovacích a pomocných technik. Je zakázáno jakékoliv fotografie, video či jinou dokumentaci pořízenou v areálu Návštěvnického centra používat ke komerčním účelům bez výslovného písemného povolení Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i.

Občerstvení

V prostoru Návštěvnického centra v současné době není nabízeno občerstvení.

Pronájem prostor Návštěvnického centra

Budova Návštěvnického centra je nabízena pro komerční účely, firemní akce, přednášky. Z kapacitních důvodů je maximální počet účastníků stanoven na 50 osob. V dispozici je přednáškový sál s dataprojektorem, audio-ozvučení sálu, kinosál, přilehlá venkovní terasa, kuchyňka (myčka, mikrovlnná trouba, kávovar). Cena pronájmu dohodou. Pro více informací kontaktujte naše pracovníky.